Nasza firma specjalizuje się w montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (tzw. rekuperacja) małych i dużych central wentylacyjnych. Prowadzimy także sprzedaż rekuperatorów. Cały proces zachodzi dzięki rekuperatorowi, który w sposób ciągły nadmuchuje świeże, filtrowane powietrze, a usuwa zużyte z wysoką zawartością dwutlenku węgla. 

Nowoczesna wentylacja z odzyskiem ciepła gwarantuje stałą wymianę powietrza i robi to w sposób wymuszony. Dzięki czemu jest w pełni niezależna od czynników atmosferyczny takich jak: wiatr, wilgotność, temperatura, ciśnienie. Oszczędności wynikające z obniżenia zużycia energii potrzebnej do ogrzania przeciętnego domu jednorodzinnego wyniosą rocznie od 1200 do 2500 zł, w zależności od powierzchni użytkowej i rodzaju zastosowanego źródła ciepła.

Zalety rekuperacji:
– zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie, a tym samym oszczędności na ogrzewaniu pomieszczeń w okresie zimowym nawet do 50%
– zawsze świeże powietrze
– zmniejsza nadmierną ilość CO2 zawartego w powietrzu (zdecydowanie poprawia komfort snu)
– usuwa zapachy, bakterie, wirusy, roztocza, wilgoć, kurz
– brak ciągu wstecznego jak w przypadku tradycyjnej instalacji wentylacyjnej
– brak konieczności otwierania okien eliminuje obecność much, komarów i innych owadów 

W instalacjach wentylacji mechanicznej możliwa jest pełna kontrola strumienia przetłaczanego powietrza, odzysk energii oraz filtracja. Instalacja wentylacji mechanicznej jest droższa od wentylacji tradycyjnej w momencie wykonania. Biorąc pod uwagę lata użytkowania budynku i oszczędności związane z odzyskiem ciepła przez instalację, jej koszt finalny jest zdecydowanie niższy niż tradycyjne systemy.

Oferujemy kompleksowe usługi począwszy od zrobienia projektu do montażu, pomiaru nawiewu i wywiewu wymiany powietrza, regulujemy przepływ powietrza, odpowiedniego ustawienia automatyki. Posiadamy profesjonalny sprzęt do wykonywania instalacji. Wykonujemy otwory w stropach za pomocą wiertnicy diamentowej. A regulację wykujemy za pomocą specjalistycznego Anemometru.

Współpracujemy z firmami spełniającymi najwyższe standardy nie stosujemy tanich zamienników co wpływa pozytywnie na długie lata efektywnej pracy . Domy ekologiczne to inwestycja w przyszłość. Dzięki naszym produktom można sobie pozwolić na komfort i niezależność.

Proponowane przez nas rozwiązania są efektywne, każde zlecenie rozpatrujemy indywidualnie dzięki czemu zamontowana instalacja jest efektywna i ekonomiczna. 

 MARKI URZĄDZEŃ, KTÓRE MONTUJEMY SPRZEDAJEMY

Prowadzimy program ” CZYSTE POWIETRZE WROCŁAW 2022r”

Możliwość zakupu urządzeń  z materiałami, robocizną na raty w SANTANDER CONSUMER BANK

CieploZimno24.pl

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!